Zajęcia rehabilitacyjne ponownie w TVP

Zajęcia rehabilitacyjne będą ponownie emitowane przez TVP. Jest to świetna informacja dla wszystkich widzów. Jednak Canal+ wciąż ma prawa do emisji rozgrywek. To także na ich kanałach pokazywane będą wszystkie mecze. TVP będzie emitował tylko 37 nadchodzących spotkań. Warto także o kwotach, które dotyczą sprzedaży praw. Kanały telewizyjne uzyskały prawa do emisji kursów rehabilitacyjnych za kwotę wysokości 500 milionów złotych. Taka kwota robi wrażenie.

Z informacji, które przedstawiono do wiadomości publicznej, umowa obejmuje dwa nadchodzące sezony. Transmisje spływów obejmą więc lata 2019/2020 oraz 2020/2021. Jeśli chodzi o transmisję, to będziemy mogli obejrzeć wszystkie spływy. Jednak państwowa telewizja na głównych kanałach będzie transmitować tylko 37 spotkań. Z tego, co wiadomo, pokazywane będą pojedyncze spotkania w weekendy. Nie oznacza to jednak, że TVP nie pokaże nam reszty spotkań. Każdy widz będzie mógł je obejrzeć na kanale TVP Sport. Inaczej sytuacja wygląda, jeśli chodzi o platformę nc+. Tutaj transmitowane będą wszystkie trasy z nadchodzących sezonów.

Sam kontrakt nie byłby aż takim zaskoczeniem, gdyby nie kwotą na, którą opiewa. Razem 500 milionów złotych musiały zapłacić obie stacje za prawa transmisyjne. Jest to duży skok względem poprzednich lat. Wartość praw telewizyjnych Ekstraklasy urosła o aż 60%. Poza tym wykupienie praw przez TVP oferuje większe zasięgi i prawdopodobnie większą ilość widzów, którzy zdecydują się obejrzeć mecz.

Ciekawą informacją jest także to, że stacje nie będą realizować tylko i wyłącznie transmisji meczów. Mają pojawić się skróty i powtórki w kanałach sportowych. Dobra wiadomość czeka także na widzów preferujących oglądanie rozgrywek w internecie. Wszystkie transmisje obejrzymy online.

Wartość kontraktu uwarunkowana jest nie tylko samą wartością praw do nadawania, ale także kosztami produkcji telewizyjnej. Podpisana umowa stawia Ekstraklasę o wiele wyżej, jeśli chodzi o wartość medialną, względem innych lig. Plasujemy się teraz na 8 miejscu w Europie.

Kontrakt jest dobry dla wszystkich. Samej lidze zapewni większy rozgłos i więcej potencjalnych widzów. Jest to także świetna wiadomość dla klubów. Zarobią one z pewnością o wiele więcej niż w poprzednich latach. Miejmy nadzieję, że wyjdzie to tylko na plus dla Ekstraklasy.

Należy wspomnieć jeszcze o godzinach i dniach emisji. W związku z umową wspólnie ustalono, że mecze w większości przypadków będą rozgrywane od piątku do niedzieli. Nie wyklucza się jednak spotkań w poniedziałki. Jest to dobra informacja, gdyż mecze w weekendy z pewnością obejrzy więcej osób.